Artykuły filtrowane wg daty: styczeń 2017

czwartek, 12 styczeń 2017 22:26

Jak sprawdzić pozycję strony w Google

Temat może wydawać się banalny, ale nie każdy - w szczególności jeśli mowa o klientach i początkujących SEOwcach - wie o tym, że pozycje są zależne m.in. od historii wyszukiwania i lokalizacji internauty. W takiej sytuacji, bez odpowiedniej wiedzy, raczej niezalecane jest samodzielne odpytywanie Google o pozycje, ponieważ pozycje zostaną zaburzone przez wiele czynników.

Zgodnie z tym artykułem w pomocy Google:

"Jeśli Aktywność w internecie i aplikacjach jest włączona, Twoje wyszukiwania i inna aktywność w pozostałych usługach Google są zapisywane na Twoim koncie Google, dzięki czemu otrzymujesz lepsze wyniki wyszukiwania i sugestie."

Pod tym linkiem znajdują się pełne ustawienia konta Google i kolejne odnośniki do szczegółów na temat tego, jakie dane zapisują się na Twoim koncie (m.in. wspomniana historia wyszukiwania, lokalizacja, a nawet historia lokalizacji, z jakich użytkownik logował się na swoje konto) oraz tego, jak działa funkcja "Wyniki prywatne" (to dzięki nim można znaleźć w Google m.in. wyniki w postaci postów znajomych na Google+). Te ustawienia wpływają na to, że wyniki mogą się znacząco różnić u wielu osób, w szczególności jeśli łączą się z różnych miejscowości. 

Aby mieć pewność, że dane zapisane na naszych kontach w żaden sposób nie wpływają na wyniki wyszukiwania, najlepiej korzystać z narzędzi przeznaczonych do monitorowania pozycji w Google. Jest to tak istotne, ponieważ na ręczne odpytywanie wyszukiwarki można sobie pozwolić jedynie w ramach upewnienia się co do wyników bądź sprawdzenia pozycji od święta, a nie prowadząc własny biznes czy też pozycjonując strony klientów. I tu z pomocą przychodzi SeoStation. 

Jak zacząć korzystać z SeoStation?

To, co w kontekście omawianego tematu jest dla nas najważniejsze, to pozbycie się wpływu danych z naszych kont na pozycje w SeoStation. Druga sprawa, to możliwość wyboru pomiędzy monitorowaniem wg domyślnych ustawień Google, a wymuszeniem lokalizacji.

Mówiąc wprost, jeśli zajmujemy się serwisem, którego usługi bądź produkty nie są ściśle powiązane z konkretną miejscowością, to powinniśmy monitorować jego pozycje wg domyślnych ustawień, czyli wybierając "Cały kraj" w ustawieniach Google. Do takich serwisów należą m.in. sklepy internetowe, porównywarki czy też większość blogów. Niezależnie od lokalizacji internauty korzystającego z wyszukiwarki, pozycje takich stron powinny być do siebie zbliżone, pomijając oczywiście inne czynniki wpływające na zróżnicowanie SERPów.

Domyślnie podczas dodawania nowej strony, SeoStation wybiera właśnie opcję "Cały kraj" i takie ustawienie należy zostawić. W rezultacie, nawet jeśli dla części fraz w niektórych miejscowościach pojawi się kilka lokalnych wyników, to wpłyną one na resztę tylko w niewielkim stopniu. 

Dział: Blog

Artykuły

 

 

Projektowanie stron internetowych Warszawa 

- Najnowsze realizacje -

Usługi PPOŻ. | szkolenia BHP | usługi BHP
Bieg Banku BNP Paribas „Podaj zmianę
Ekoklimat - producent wózków sklepowych
Centrum Medyczne DECCLINIC
Mawawo - Depilacja Laserowa
Keemple - Technologia pracująca za Ciebie
PISKP - Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów
Wizytówka Tj-Gazy - Sprzedaż butli gazowych Rzeszów
Tj-Gazy - Sprzedaż butli gazowych Rzeszów
SPA - Klinika Urody Laura
Centrum medycyny Holistycznej | gd-med.pl
Apl Print - Drukarnia Online
Fitmuscle Shop - Sklep z Suplementami diety
Dynamic Motion Systems

Klienci

 

adamed        escada         podkarpackie logo            dom       grycan      champion-eu.com orange mitcar patti domtrybuna  stanica przygoda      Dr Mołas