Jak pozycjonować | blog o pozycjonowaniu | Blog i optymalizacji | Strony www Warszawa |

Podpowiedzi jakie uzyskujemy, wpisując niekompletne zapytanie w wyszukiwarce Google, mogą nam zarazem pomóc, jak i wprawić w bardzo radosny nastrój. Niejednokrotnie na pewno spotkaliście się z sytuacją, gdy autouzupełniające podpowiedzi były nie tyle trafne, co po prostu śmieszne, komiczne, a niekiedy wręcz absurdalne.

Sam algorytm, jak informuje Google, wyświetla przewidywania zapytań pod względem przeprowadzonych wyszukań wielu użytkowników na całym świecie. Wiąże się to oczywiście także z sytuacjami, gdzie jedną z podpowiedzi może być zwrot nieetyczny bądź obraźliwy, naruszający czyjeś dobra lub uczucia. Wielokrotnie obserwowaliśmy obraźliwe podpowiedzi dotyczące narodowości, wyznawanej religii czy orientacji seksualnej. Padały jednocześnie zarzuty, że podpowiedzi wyszukiwania, niekiedy były wykorzystywane politycznie, czy nawet dla celów organizacji terrorystycznych. W związku z powyższym, warto zwrócić uwagę, że przy niektórych zwrotach obecnie w ogóle nie ma podpowiedzi, tak aby nie stwarzać potencjalnej sytuacji konfliktogennej.

Google rozpoczęło także testy nad nowym rozwiązaniem. Badanie jest obecnie przeprowadzane na niewielkiej grupie użytkowników, z czasem jednak ma zostać szerzej rozpowszechnione. Google udostępniło zrzut ekranu, na którym widoczne jest nowe narzędzie do zgłaszania obraźliwych podpowiedzi. Samo rozwiązanie jest obecnie w fazie testów i przed ostatecznym wdrożeniem, może podlegać różnych zmianom.

Po prawej stronie pod podpowiedziami, widoczne jest "Report offensive query", które zapewne po kliknięciu, przeniesie nas do formularza, za pośrednictwem którego zgłosimy do Google treści, które nie powinny się znaleźć w podpowiedziach wyników.

Użytkownicy Google obecnie mają możliwość zgłaszania obraźliwych podpowiedzi, jednakże nie jest to prosty proces. Aby tego dokonać, trzeba wypełnić formularz, którego odnalezienie może okazać się dla wielu osób kłopotliwe, bądź po prostu stanowić zwykłą stratę czasu. Stąd też nowe rozwiązanie, ma nie tylko uprościć sam proces zgłoszenia, ale także zwiększyć jego dostępność dla przeciętnego użytkownika wyszukiwarki. 

Źródło: http://searchengineland.com/google-testing-new-way-report-offensive-autocomplete-suggestions-269072

Dział: Blog
środa, 01 luty 2017 22:34

Aktualizacja algorytmu Google w lutym?

Jak podaje SearchEngineLand 1 lutego Google mogło wdrożyć nową wersję swojego algorytmu lub nawet całkiem nowy algorytm.

Serwisy typu MozCastAlgorooRankRanger (monitorujące rotację domen na wybrane frazy kluczowe), zanotowały w tym czasie znaczne zmiany w wynikach wyszukiwania. Znaczne zmiany w pozycjach serwisów zgłaszano też na polskich grupach SEO. Spekuluje się, że zmiany te związane są z wdrożeniem nowego algorytmu Google lub znaczącej aktualizacji już istniejących.

Dział: Blog

Artykuły

 

 

Projektowanie stron internetowych Warszawa 

- Najnowsze realizacje -

Malowanie proszkowe - Projekt logo
Mawawo - Depilacja Laserowa
Keemple - Technologia pracująca za Ciebie
PISKP - Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów
Wizytówka Tj-Gazy - Sprzedaż butli gazowych Rzeszów
Tj-Gazy - Sprzedaż butli gazowych Rzeszów
SPA - Klinika Urody Laura
Centrum medycyny Holistycznej | gd-med.pl
Apl Print - Drukarnia Online
Fitmuscle Shop - Sklep z Suplementami diety
Dynamic Motion Systems
Wyższa Szkoła Mazowiecka
Pendrive na zamówienie - "Pendo"
Klinika Medycyny estetycznej - Dr Mołas

Klienci

 

adamed dom grycan champion-eu.com orange mitcar patti trybuna escada stanica przygoda      Dr Mołas