Artykuły filtrowane wg daty: marzec 2019

Ostatnie kilka dni to spore zmiany w pozycjach stron internetowych. Na wielu grupach SEO pojawiały się przesłanki o możliwej aktualizacji algorytmu. Na spore zmiany wskazuje również wiele z narzędzi monitorujących pozycje wybranych słów kluczowych

Okazuje się, że podejrzenia dotyczące aktualizacji algorytmu były prawdziwe. W dniu dzisiejszym, na oficjalnym profilu Google SearchLiaison, pojawiła się informacja potwierdzająca aktualizację głównego silnika algorytmu. Aktualizacja rozpoczęła się 12 marca i trwa nadal.

Jak przeczytać można w tweecie, update polega przede wszystkim na zmianach w głównym algorytmie Google, które mają wpłynąć na zwiększenie widoczności niedocenianych dotąd stron.

Wszelkie spadki pozycji, spowodowane są nie "błędami" lub karami na stronach, które widoczność utraciły, ale wynikają z faktu przeskoczenia ich przez inne "bardziej doceniane" obecnie serwisy. Nie ma więc możliwości wdrożenia planu naprawczego, który da efekt stosunkowo szybko.

Google informuje również, że jedyne co możemy w tej sytuacji zrobić, to dbanie o dobrą i wartościową treść, tak aby przy okazji kolejnej aktualizacji to nasze strony zyskały na widoczności.

Źródło: https://twitter.com/searchliaison/status/973241540486164480
seostation.pl

 

Dział: Blog

Google Plus (Google+) miał być nawet czymś więcej jak Facebook - wyszło jednak jak zwykle. Nie udało się powtórzyć sukcesu swojego konkurenta i całkiem nieoczekiwanie to YouTube stał się najważniejszą społecznościówką w portfolio giganta. Projekt pozostał absolutnie niszowym miejscem wymiany treści i nigdy nie zyskał ogromnej popularności.

AndroidPolice znalazło dowody na to, że Google szykuje się do wygaszenia projektu. Jak wynika z informacji przekazanych przez francuski oddział giganta, ten zamyka swoje konto w Google Plus z powodu niskiego zainteresowania. Niewykluczone, że to początek bardziej zorganizowanej akcji, która ostatecznie zakończy się zamknięciem całej usługi.

 

Z pewnością nie stanie się to dzisiaj, ani na pewno nie jutro: można jednak oczekiwać, że w ciągu najbliższych miesięcy będziemy obserwować kolejne sygnały świadczące o tym, że Google Plus nie ma przed sobą żadnej przyszłości, również w kontekście planów giganta. Tym bardziej, że samo utrzymanie nierentownego serwisu społecznościowego to spory problem, który warto rozwiązać.

Rynek mediów społecznościowych nie przyjął dobrze Google Plus

Nic dziwnego – Facebook zagarnął niemal cały torcik rynku oferując użytkownikom to, czego konkurencja nigdy im nie dawała. Skopiowanie tego pomysłu, dodanie do niego „kręgów” oraz kilku pomniejszych funkcji nie zaowocowało niczym dobrym i zakończyło się fiaskiem. Google Plus w tym momencie wygląda jak pustkowie, na którym nie dzieje się absolutnie nic ciekawego. Raz na jakiś czas co bardziej zatwardziali użytkownicy umieszczają tam jakieś treści, ale tak ogromnego wyboru jak na Facebooku tam nie uświadczymy. Tym samym – nie ma większego sensu angażować się w ten serwis.

 

Żrodło:https://antyweb.pl

Dział: Blog

Artykuły

 

 

Projektowanie stron internetowych Warszawa 

- Najnowsze realizacje -

Usługi PPOŻ. | szkolenia BHP | usługi BHP
Bieg Banku BNP Paribas „Podaj zmianę
Ekoklimat - producent wózków sklepowych
Centrum Medyczne DECCLINIC
Mawawo - Depilacja Laserowa
Keemple - Technologia pracująca za Ciebie
PISKP - Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów
Wizytówka Tj-Gazy - Sprzedaż butli gazowych Rzeszów
Tj-Gazy - Sprzedaż butli gazowych Rzeszów
SPA - Klinika Urody Laura
Centrum medycyny Holistycznej | gd-med.pl
Apl Print - Drukarnia Online
Fitmuscle Shop - Sklep z Suplementami diety
Dynamic Motion Systems

Klienci

 

adamed        escada         podkarpackie logo            dom       grycan      champion-eu.com orange mitcar patti domtrybuna  stanica przygoda      Dr Mołas